o firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "Rumix" powstając w 1992 roku w Rumi było wytwórnią chrupek.

Z uwagi na zastraszające tempo zachorowań, około 120 tys. rocznie, (Polska figuruje w czołówce światowej jeżeli chodzi o przedwczesne zgony na raka, udary mózgu , czy zawały serca) właścicielka firmy, w trosce o zdrowie rodaków, przekształciła przedsiębiorstwo w zakład wytwarzający zdrową żywność, a ściśle rozpoczęto produkcję wyrobów na bazie mało jeszcze znanej, a przede wszystkim nie docenianej w swych walorach odżywczych i zdrowotnych soi.

W latach 1993-2010 opracowano recepturę i wprowadzono na rynek ponad sześćdziesiąt produktów nadających się do bezpośredniego spożycia, bez konserwantów, a mimo to z długim terminem przydatności do spożycia.

Produkty naszej firmy zostały docenione i nagrodzone na wielu targach spożywczych.
 
 
Targi - Nagrody - Wyróżnienia
 

W maju roku 1995 na Targach Przetwórstwa i Produktów Żywnościowych "POLFOOD 95" otrzymaliśmy za nasze wyroby wyróżnienie. W czerwcu tego samego roku jako jedna z sześciu firm wytypowanych spośród producentów uczestniczyliśmy w III Edycji Plebiscytu "ZIOŁOWEGO OSKARA 95" zorganizowanego wśród czytelników "Sztandaru Młodych". Tegoż samego roku we wrześniu na XI Międzynarodowych Targach Zdrowego Życia i Żywności w Tarnowie uzyskaliśmy wyróżnienie.

We wrześniu 1996 roku na XII Międzynarodowych Targach Zdrowego Życia i Żywności –"Tarnów 96", za zestaw pasztetów sojowych z warzywami, ponownie uzyskaliśmy wyróżnienie.

Kolejny 1997 rok zaowocował w marcu prezentacją osiągnięć RUMIX PROSOYA na łamach angielskojęzycznej edycji czasopisma "WARSAW BUSINES JURNAL".

W maju tegoż samego roku za wyroby sojowe w pełnym asortymencie przyznano RUMIX PROSOYA na Międzynarodowych Targach Zdrowej Żywności "POLFOOD 97" - Puchar za Najlepszy Produkt.

Uczestnictwo w XIII Międzynarodowych Targach Zdrowego Życia i Żywności "EKOLIFE 97" w Tarnowie zaowocowało złotym medalem za LECZO sojowe naszej produkcji.

Rok 1998 to okres kolejnych sukcesów RUMIX PROSOYA. W marcu Gdańskie Stowarzyszenie Dializowanych w Gdańsku dziękując naszej firmie uznało wyroby sojowe Rumix Prosoya za "Żywność XXI wieku" dla osób ciężko chorych.

W maju na Targach "POLFOOD 98" Międzynarodowe Targi Gdańskie i Forum promocji Zdrowia "QUO VADIS" przyznały naszym pasztetom i gołąbkom sojowym nagrodę specjalną. W miesiąc później tj. w czerwcu 1998 roku Forum Promocji Zdrowia "QUO VADIS" wyrobom RUMIX PROSOYA przyznało atest jakości zdrowotnej.

Czerwiec 1998 roku to także uczestnictwo właścicielki firmy w Konferencji "ZDROWIE POLAKÓW" - okrągły stół polityków, producentów i dziennikarzy, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia w Warszawie w sali kolumnowej Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

We wrześniu 1998 roku pasztety firmy Prosoya uzyskują tytuł Najciekawszego Produktu Żywnościowego Roku zdobywając GRAND PRIX IV Ogólnopolskich Targów Ekologicznych "EKO TOR 98" w Toruniu wraz z pamiątkową Statuetką Mikołaja Kopernika.

W październiku 1998 roku na Targach "POLAGRA 98" właścicielka firmy odbiera przyznany jej wcześniej w V Edycji Promocyjnej EMS "Kapelusz Merkurego".

W styczniu 1999 roku Gdańskie Stowarzyszenie Dializowanych za okazane serce i pomoc wręczyło właścicielce firmy Rumix Prosoya Puchar wdzięczności.

W grudniu 2001 roku wyroby firmy Rumix Prosoya otrzymują Atest Koszerności przyznany przez Rabbi T. HOD Kashruth Adviser, KOSHER SUPERVISION INC. Representative in Europe. Cieszą nas liczne publikacje prasowe na łamach czasopism lokalnych i ogólnopolskich dostrzegające efekty wysiłków, które podejmujemy głównie z myślą o zadowoleniu Konsumentów.